Filmy 50 twarzy Greya są nie tylko dla kobiet

W naszym społeczeństwie kobiety są często postrzegane jako te, które lubią czytać i oglądać romanse. Ale mężczyźni również lubią te dwie czynności i czasami mają trudności ze znalezieniem własnych romansów, którymi mogliby się cieszyć. Na przykład 50 Shades of Grey to popularny serial filmowy opowiadający historię młodej kobiety, która związała się ze starszym mężczyzną. Ta książka została zaadaptowana na kilka filmów.

Według nowego badania mężczyźni oglądali trylogię filmową tak samo, jak kobiety. Badanie przeprowadzone przez zespół TiVo Audience Research & Measurement wykazało, że 62% kobiet i mężczyzn obejrzało co najmniej jeden z trzech filmów. Liczba ta skacze do 70% wśród millenialsów w wieku 18-34 lat. Badania pokazują również, że ponad połowa (53%) osób, które widziały filmy, powiedziała, że ​​to dlatego, że zaintrygowała ich historia. Kolejne 41% stwierdziło, że chce zobaczyć, jak zakończy się seria.

Ten film opowiada o niekonwencjonalnym związku, który owocuje miłością

Główna bohaterka, Anastasia Steele, jest studentką college’u, która poznaje bogatego biznesmena Christiana Greya. Zaczynają się zakochiwać, ale Christian ma mroczną przeszłość, o której nie chce, aby Anastasia się dowiedziała.

Film 50 twarzy Greya oparty jest na książce Fifty Shades of Grey autorstwa EL Jamesa. Książka została pierwotnie napisana jako fan fiction Twilight, która ostatecznie została opublikowana jako ebook, zanim została odebrana przez Random House i przemianowana na powieść głównego nurtu. Książka sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie i została przetłumaczona na 52 języki.

Film 50 Shades of Grey został wyreżyserowany przez Sama Taylora-Johnsona i zagrali odpowiednio Dakota Johnson i Jamie Dornan jako Anastasia Steele i Christian Grey. Film został wydany 13 lutego 2016 roku w Stanach Zjednoczonych i od czasu premiery zarobił na całym świecie ponad 569 milionów dolarów.