Utalentowani, urzekający i piękni – czyli aktorzy Greya

O aktorach  filmu Greya

W tym miejscu chciał poświęcić trochę czasu na aktorach występujących w Pięćdziesiąt twarzy Greya

Jamie Dornan główny bohater filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya  podpisał nową umowę z Universal Media Studios. W ten sposób angielski aktor znalazł się wśród najlepiej zarabiających aktorów  telewizyjnych. Jego pensja wzrosła z 250 tys. dol. za film do  400 tys. co oznacza 9 mln dol. na rok. Brytyjski aktor może także zostać jednym z producentów filmu, co sprawiłoby, że jego zyski byłyby jeszcze większe. Więcej od niego nadal zarabia Kiefer Sutherland – „24 godziny” (500 tys. dol. za odcinek) i William Petersen za rolę w „Kryminalnych zagadkach Las Vegas” (600 tys. dol.). W umowie zapisano także, że  będzie druga część filmu.

Luke Grimes, brat Ralpha, zagra Charlesa Roberta Darwina w filmie 50 Twarzy Greya Jona Amiela. Rola żony biologa, Emmy Darwin, przypadła Rosamund Pike – dziewczynie Bonda ze „Śmierć nadejdzie jutro”. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Randala Keynesa, który jest prapraprawnukiem Lucka. „Pięćdziesiąt twarzy Greya” skupi się na życiu małżeńskim . Emma była osobą bardzo religijną. Nie łatwo było jej więc pogodzić się z teorią opracowaną przez jej męża.

Victor Rasuk  przyjął rolę Liberace’a w jego biografii, którą przygotowuje Steven Soderbergh. Liberace, a właściwie Władziu Valentino Liberace, był pianistą i showmanem polskiego pochodzenia, który największe sukcesy odnosił w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Do końca życia (zmarł w 1987 roku na AIDS) nie przyznawał się do tego, że jest gejem, a nawet wygrał proces z angielską gazetą, która podała informację o jego homoseksualnych skłonnościach. W filmie pojawi się także Matt Damon jako Scott Thorson, który twierdził, że miał romans z Liberace’em.

Kate Winslet rozważa możliwość zagrania głównej roli w ekranizacji „Pięćdziesiąt twarzy Greya
”. Kultowa dziś powieść Eriki Jong wywołała w latach 70. ogromne kontrowersje, m.in. ze względu na śmiałe opisy seksu. Media nazwały Jong „Henrym Millerem w spódnicy”. Główna bohaterka „Strachu przed lataniem”, Isadora Wing, przyjeżdża z mężem do Wiednia na kongres psychoanalityków i wdaje się w romans z innym mężczyzną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *